Metal League 9 Pro i dla początkujących: harmonogram i nowe kryteria kwalifikacji

 • 19 / 06 / 2020

Cześć Metal Gladiatorzy!

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu nowego sezonu Metal League!

 

Czym jest Metal League?

👉  Metal League to oficjalne zawody online gry HMM. Graj z dowolnego miejsca!

👉  Pula nagród 5000 € w gotówce!

👉  Bez opłat za wstęp.

👉  Gracze z dowolnego poziomu mogą brać udział w zawodach i mogą dołączyć do zawodów na dowolnym etapie kwalifikacji.

👉  Odbywają się one w każdą sobotę, w specjalnej kolejce w grze, przez 5 tygodni podczas każdego sezonu Metal Pass.

Metal League dla początkujących i Pro!

Metal League obejmuje każdy sezon Metal Pass. Od ostatniego sezonu każdy serwer będzie miał dwie odrębne dywizje: Metal League Pro i Metal League dla początkujących. Celem dywizji jest umożliwienie drużynom konkurowania z innymi drużynami na podobnym poziomie i zapewnienie wszystkim graczom zabawy i sprawiedliwych rozgrywek. Wydarzenie Metal League będzie odbywało się w dwóch regionach, co oznacza, że będziemy mieć jednocześnie cztery ligi, tym razem w Ameryce Południowej i Europie!

Poniżej przedstawiamy funkcjonowanie dywizji:

–   Metal League Pro

Zgodnie z wcześniejszymi zasadami, odbędą się 4 etapy kwalifikacji decydujące o tym, kto przejdzie do rozgrywek playoffs. Faza rozgrywek playoffs obejmie 3 (Bo3) z najlepszych meczy, a finały – 5 (Bo5). Playoffy i finały będą transmitowane na żywo na naszych kanałach.

Jak zwykle, faza kwalifikacji będzie odbywać się w każdą sobotę w kolejce Metal League w grze. Natomiast playoffy i finały rozgrywane w meczach niestandardowych.

Jeśli łączna liczba drużyn Pro będzie równa lub większa niż 16, 8 drużyn zakwalifikuje się do rozgrywek playoffs, jednak jeśli łączna liczba drużyn będzie mniejsza niż 16, tylko 4 drużyny przejdą do rozgrywek playoffs, w których drużyna na 1 miejscu zmierzy się z drużyną z 4 miejsca, a drużyna na 2 miejscu z drużyną na 3 miejscu w półfinałach.

 

–   Metal League dla początkujących

W dywizji dla początkujących i dywizji Pro obowiązują takie same zasady, różnica dotyczy posiadanego doświadczenia. Czeka nas 3 tygodnie kwalifikacji oraz weekend playoffów i finał z meczami Bo1. Drużyny będą mogły rywalizować o nagrody w grze, stawiając pierwsze kroki w celu odniesienia zwycięstwa.

W Metal League dla początkujących podobnie jak w dywizji Pro, jeśli łączna liczba drużyn będzie równa lub większa niż 16, 8 drużyn zakwalifikuje się do rozgrywek playoffs — w przeciwnym razie tylko 4 drużyny przejdą do rozgrywek playoffs.

 

Jak dokonamy podziału graczy na ligi? 

W dowolnym momencie po rozpoczęciu sezonu, w soboty, w trakcie trwania turnieju, po prostu wejdź do gry i naciśnij „Graj” w kolejce Metal League; system przeanalizuje następnie wszystkich członków drużyny, aby zdecydować, czy drużyna weźmie udział w lidze Pro czy dla początkujących.

 

Aby grać w dywizji Pro, co najmniej jeden gracz z drużyny musi mieć na swoim koncie 500 zwycięstw lub więcej (nie licząc meczów niestandardowych), LUB musi być w złotej dywizji (2000 punktów lub więcej) w trybie rankingowym. Drużyny, które nie spełnią tych wymagań, zostaną umieszczone w lidze początkującej.

 

System przeanalizuje status każdego członka z chwilą, gdy kapitan drużyny oficjalnie kliknie, aby wziąć udział w zawodach. Jeśli członek drużyny przekroczy jedno z tych kryteriów w trakcie rywalizacji, miejsce docelowe się nie zmieni — liczą się informacje w chwili rejestracji. W związku z tym nie zezwala się na zmiany w drużynach w trakcie trwania zawodów (zmiana, dodawanie lub usuwanie członków). Drużyny mogą wyjść z zawodów, stworzyć nową drużyną i ponownie się zarejestrować — ale spowoduje to utratę wszystkich, zdobytych punktów.

 

Wprowadzając tę zmianę mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć pełne zabawy, wyważone mistrzostwa dla początkujących zapewniające ducha rywalizacji oraz rozgrywki o cenne nagrody w grze jednocześnie, zapewniając doświadczonym graczom grę na wysokim poziomie za pieniądze.

Pamiętaj: rejestracja jest całkowicie darmowa. Kliknij „Graj” w kolejce Metal League od 4 lipca na serwerach Ameryki Południowej i Europy (możesz grać na obu serwerach, jeśli chcesz)!

 

Usprawnienia, o które prosiliście!

W ciągu ostatnich kilku sezonów Metal League otrzymaliśmy wiele opinii na temat problemu „strzelania”. Strzelanie to zachowanie, gdzie gracze nadużywają systemu kolejki w grze, aby manipulować mechanizmami dobierania graczy, zapewniając sobie rywalizację ze słabszymi przeciwnikami w kwalifikacjach. W tym sezonie wprowadziliśmy zmiany, które pomogą nam temu zapobiec:

 

1 – Gracze, którzy należą do drużyny zarejestrowanej w Metal League, nie będą mieli dostępu do funkcji obserwatora podczas etapu Metal League.

2 – Gracze, którzy należą do drużyny zarejestrowanej w Metal League, będą mogli zobaczyć status „Menu głównego” innych graczy tylko w tym samym turnieju. W związku z tym gracze biorący udział w rozgrywkach będą mieć status „Offline” i „Main Menu” podczas etapu, bez względu na to, czy są w kolejce w meczu, czy w innym trybie gry np. w meczach niestandardowych.

Wprowadzamy również ulepszenia w zakresie doboru graczy, aby mieć pewność, że będziemy mieć więcej meczów z drużynami zajmującymi podobne miejsca w tabeli.

 

Dwa serwery, jeden sezon!

W tym sezonie Metal League Pro i dla początkujących będą odbywać się jednocześnie na dwóch serwerach (w Europie i Ameryce Południowej). Wejdź do gry i wybierz, w sekcji Metal League, do którego serwera chcesz dołączyć. Ta sama drużyna może uczestniczyć jednocześnie w ligach 2 serwerów jednocześnie, ale będzie znajdowała się na różnych poziomach (Pro lub dla Początkujących) zgodnie z doświadczeniem w momencie rejestracji.

 

Kiedy się zaczyna?

 

Liga (Pro i dla początkujących) rozpoczyna się na serwerze europejskim w sobotę 4 lipca od godz. 14:00 do 17:00 czasu GMT +1

Liga (Pro i dla początkujących) rozpoczyna się na serwerze Ameryki Południowej w sobotę 4 lipca od godz. 17:00 do 20:00 czasu GMT +1

Jakie są nagrody?

Metal League Pro

Łączna pula nagród wynosi 5000 € i jest podzielona pomiędzy Europę i Amerykę Południową (po 2500). Pamiętaj, niezależnie od regionu, z którego pochodzisz, możesz brać udział w obu turniejach jednocześnie!  

 • 1. miejsce – 1200 € + Totem Arena** + ekskluzywny sprej***
 • 2. miejsce – 500 € + ekskluzywny sprej
 • 3. miejsce – 250 €
 • 4. miejsce – 150 €
 • 5. miejsce – 100 €
 • 6. miejsce – 100 €
 • 7. miejsce – 100 €
 • 8. miejsce – 100 €

 

W scenariuszu rozgrywek playoffs z 4 drużynami:

 • 1. miejsce – 1300 € + Totem Arena + ekskluzywny sprej
 • 2. miejsce – 600 € + ekskluzywny sprej
 • 3. miejsce – 350 €
 • 4. miejsce – 250 €

*W zależności od kraju, mogą obowiązywać podatki.

** Flaga Twojej drużyny z nazwą i symbolem Twojej drużyny będzie zawieszona na arenach HMM do następnego sezonu, aby wszyscy mogli ją zobaczyć.

Twój zespół otrzyma ekskluzywny sprej z nazwą i symbolem drużyny

 

Metal League dla początkujących

 • 1. miejsce – 25 000 sławy + Metal Pass Premium + wszyscy piloci w grze + model Heavy Metal
 • 2. miejsce – 20 000 sławy + wszyscy piloci w grze + model Heavy Metal
 • 3. miejsce – 15 000 sławy + 5 pilotów + model Metal Legend
 • 4. miejsce – 10 000 sławy + 3 pilotów + model Metal Legend
 • 5. miejsce – 5000 sławy + 1 pilot + model Rockstar
 • 6. miejsce – 5000 sławy + 1 pilot + model Rockstar
 • 7. miejsce – 5000 sławy + 1 pilot + model Rockstar
 • 8. miejsce – 5000 sławy + 1 pilot + model Rockstar

W scenariuszu rozgrywek playoffs z 4 drużynami:

 • 1. miejsce – 25 000 sławy + Metal Pass Premium + wszyscy piloci w grze + model Heavy Metal
 • 2. miejsce – 20 000 sławy + wszyscy piloci w grze + model Heavy Metal
 • 3. miejsce – 15 000 sławy + 5 pilotów + model Metal Legend
 • 4. miejsce – 10 000 sławy + 3 pilotów + model Metal Legend

Każdy członek drużyny otrzyma nagrody według swojej pozycji.

Gracze mogą wybrać, czy chcą Metal Pass Premium z bieżącego sezonu czy następnego.

Gracze mogą również wybrać, których pilotów i które modele chcą otrzymać, spośród wszystkich dostępnych w Sklepie.

 

Więcej informacji

Uczestnicy Metal League biorą udział w cotygodniowym rozdawaniu nagród.

Oglądaj mecze Metal League na żywo na naszym kanale Twitch oraz na kanałach Metal Partners .

 

Masz pytania?

Zapoznaj się tutaj z naszymi zasadami. W przypadku dodatkowych pytań, wyślij nam wiadomość na adres community@hoplon.com lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem Discord lub Sieci społecznościowych.

Teraz już wiesz wszystko, więc zbierz swoją dzięki funkcji Wyszukiwanie członków drużyny (zwanej również jako Teamder) i rozpocznij trening!